top of page

Odigrana prva službena utakmica

Nakon puno odrađenih treninga, igrači našeg kluba su jedva čekali odigrati prvu klupsku utakmicu. I dočekali su je, jer se ove subote u 14h odigrala prijateljska utakmica između KAN Sesveta i aktualnih prvaka Zagreb Hawks-a. Uvjeti su bili idealni za igru, ali i navijanje, pa se uz teren okupio lijepi broj gledatelja koji su mogli posvjedočiti prvom podbacivanju lopte u Sesvetama ikad.

Krenulo se žestoko i borbeno s obje strane, no Sesvećani su platili danak neiskustvu te su Hawksi poveli s nekoliko ranih golova. Do kraja 2. četvrtine Hawksi su samo podebljali svoje vodstvo, te je rezultat već tada nagovješćivao vjerojatnog pobjednika susreta. Treba se priznati da su Hawksi u ovom trenutku uigranija ekipa te da su u subotu bili bolji protivnik. No ipak, treću četvrtinu su Sesvećani odigrali izrazito dobro, povećali su količinu trke i borbenosti, zabili pokoji gol te su tu četvrtinu i dobili s nekoliko bodova razlike. Na koncu, Hawksi su zasluženo pobjedili s 96:22.

U domaćim redovima valja istaknuti odličnog Matiju Gredelja koji je svojom brzinom radio nered u gostujućoj obrani te je bio prvi strijelac naše momčadi s tri pogotka. Kod gostiju su odličnu utakmicu, rekli bismo standardno i očekivano, odigrali Tomislav Maršić i kapetan Hawksa Jan Doležal, a Josip Habljak je pokazao zašto ide igrati u Australiju.

Iako je naša ekipa ubilježila visoki poraz, svi igrači mogu biti ponosni na svoju igru i zalaganje na terenu. Ova utakmica je pokazala da momčad ima puno potencijala i da treba samo nastaviti naporno raditi na treninzima, pa će i pobjede sigurno doći. Prvu priliku imamo već za tjedan dana, kada idemo u goste ekipi iz Broda.

Hvala Hawksima na fer i korektnoj igri, te posebna zahvala sucima.